Wakizashi

Wakizashi to japoński miecz, który jest krótszy niż katana, ale większy niż tanto. Jego niewielki rozmiar z pewnością znajdzie miejsce na stojaku, aby ozdobić ściany lub komodę. Odkryj naszą ofertę ręcznie kutych wakizashi wykonanych z wysokiej jakości materiałów i podziel się swoją pasją do japońskiej kultury.

Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Japońskie Wakizashi

W czasach feudalnej Japonii, oprócz noszenia katany, samuraje mieli wakizashi, które przyczepiali do pasa, po japońsku “Obi”. Wakizashi to japoński miecz, który jest mniejszy niż katana, a razem te dwa miecze nazywane są Daishō.
Starożytny wakizashi mierzy od 30 do 60 cm i ma taką samą krzywiznę jak katana. Samuraje używali wakizashi w bardziej ograniczonych obszarach, gdzie trudno było władać większym mieczem.

W KatanaEmpire oferujemy szeroki katalog ostrych wakizashi, które uzupełnią twoje daishō i potwierdzą twoje zamiłowanie do tradycyjnej japońskiej kultury, ale także ozdobią twoją ścianę prawdziwym ręcznie kutym przedmiotem kolekcjonerskim.

Jeśli chcesz pochwalić się swoim kutym wakizashi na stojaku na meblu lub w innym miejscu, pamiętaj, aby umieścić go w miejscu trudno dostępnym dla młodszych dzieci.

Wakizashi vs Katana

Istnieje kilka różnic między wakizashi i kataną, takich jak ich rozmiary. Wakizashi ma od 30 do 60 cm długości, podczas gdy katana mierzy od 60 do 80 cm. Samurajowie wykorzystywali tę różnicę w rozmiarach – katana była przeznaczona do walki na zewnątrz, a wakizashi do użytku w pomieszczeniach. Po drugie, katana była wyłączną domeną samurajów, którzy niemal ją czcili. W przeciwieństwie do katany, która nie mogła być używana przez innych ludzi, wakizashi była noszona przez kupców i innych handlarzy dla ich własnej ochrony. Ta specyfika nie wpływa jednak na szacunek, jakim samuraje darzyli swoje wakizashi.

Ale te dwa japońskie miecze mają również coś wspólnego. Wakizashi jest zakrzywiony w taki sam sposób jak katana. Jest to możliwe dzięki hartowaniu, jakiemu poddawane jest ostrze podczas tworzenia. Wakizashi jest kute z tych samych wysokiej jakości materiałów, co katana. I oczywiście oba były głównymi mieczami samurajów.