Katana ostra

Nasze naostrzone katany to przedmioty kolekcjonerskie, które mogą być używane jako przedmioty dekoracyjne lub do ćwiczenia niektórych sztuk walki, takich jak iaido, kenjutsu i battodo. Odkryj nasz wybór naostrzonych stalowych katan do dekoracji lub cięcia!

Show Filters

Wyświetlanie 1–12 z 83 wyników

Stal i wykuwanie ostrej stalowej katany

Aby wykuć ostrą katanę, japońscy kowale stosują bardzo specyficzną, tradycyjną technikę. Aby uzyskać charakterystyczną krzywiznę japońskiego miecza, część ostrza pokrywana jest gliną w celu spowolnienia procesu chłodzenia i nadania naostrzonej katanie unikalnego kształtu. Techniki te są stosowane do dziś, ale stosowane materiały zmieniły się, aby uwzględnić właściwości niektórych stali.

Katany wykonane z nierdzewnej stali węglowej są bardzo wytrzymałe i bardziej odporne na korozję. Często wykonuje się je z dwóch rodzajów stali: 1045, która nadaje ostrzu elastyczność, i stali 1060 lub 1095, która zapewnia twardość niezbędną do uzyskania ostrej jak brzytwa katany.

Stal damasceńska jest stopem kilku warstw różnych stali, które zostały złożone jedna na drugiej. Metoda ta pozwala uzyskać wysokiej jakości, bardzo estetyczne ostrze z laminowanym wzorem.

Ostre katany z anime! Wierne reprodukcje katan z twoich ulubionych mangi

W KatanaEmpire nasi kowale wkładają całą tę wiedzę w tworzenie naszych katan. Odkryj nasz katalog ostrych katan z anime lub mieczy samurajskich i udekoruj swój dom. Wyeksponuj na komodzie, biurku lub uchwycie ściennym naostrzoną katanę Demon Slayer i oddaj hołd Tanjiro i jego kolegom z drużyny lub zafunduj sobie naostrzoną katanę Zoro Enma z naszej oferty katan One Piece!

Aby uniknąć zagrożenia dla osób w pobliżu, należy zachować ostrożność podczas posługiwania się mieczem. Upewnij się, że twoja naostrzona stalowa katana jest poza zasięgiem młodych i niegodnych zaufania osób.

Ile kosztuje ostra katana?

Na KatanaEmpire można znaleźć tanią stalową naostrzoną katanę już od 650 złoty! Rodzaj stali i kuźnia to dwie zmienne, które znacznie wpływają na cenę, ale oferujemy przystępne ceny i naostrzone miecze w niskich cenach dla entuzjastów!

Konserwacja ostrej katany

Chociaż naostrzone katany można sklasyfikować według ceny, jedno jest pewne: nawet podstawowa katana wymaga regularnej konserwacji. W tym celu należy zaopatrzyć się w zestaw do konserwacji mieczy katana, aby zachować ich ostrość na dłużej.

Ogólną zasadą jest nakładanie warstwy oleju na naostrzoną katanę po każdym użyciu, aby chronić stalowe ostrze przed korozją i zachować jego elastyczność.

Istotne jest również przechowywanie naostrzonej katany. Unikaj umieszczania stalowej katany na stojaku bez pochwy. Światło słoneczne może przyspieszyć korozję i spowodować utratę elastyczności ostrza. Najlepiej byłoby przechowywać katanę w chłodnym i suchym miejscu. Są to najlepsze warunki do przechowywania japońskiego miecza. Tania naostrzona katana zasługuje na taką samą troskę jak ta z najwyższej półki, jeśli chcesz zachować ją przez wiele lat.

Aby uniknąć zagrożenia dla osób znajdujących się w pobliżu, należy zachować ostrożność podczas obchodzenia się z mieczem. Upewnij się, że twoja ostra stalowa katana jest poza zasięgiem młodych i niegodnych zaufania osób.

Te same instrukcje dotyczące pielęgnacji odnoszą się do innych japońskich mieczy, takich jak naostrzone Wakizashi, tanto lub ninjato.