Ninjato

Kup naostrzone lub nienaostrzone ninjato z naszego katalogu KatanaEmpire i zostań prawdziwym shinobi. Ulubiona broń ninja została w ostatnich latach zdemokratyzowana dzięki grom wideo i japońskiej mandze. Udekoruj swój salon naszymi doskonałej jakości stalowymi ninjato lub ozdób swoje kostiumy.

Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Cechy Ninjato: Miecz ninja

Ninjato to japoński miecz używany przez ninja. Pod wieloma względami bardzo różni się od samurajskiej katany.

Miecz ninjato mierzy od 50 do 60 cm i ma proste ostrze.

Rękojeść ninjato jest kwadratowa i nie ma na niej wygrawerowanych znaków wyróżniających. Ta sama osłona może być używana jako odskocznia do pokonywania przeszkód.

Najbardziej pomysłowym aspektem ninjato jest pochwa (saya), która ma wiele zastosowań. Końcówka saya jest spiczasta, co służyło ninja na wiele sposobów. Mogli podsłuchiwać, co dzieje się za ścianą, a czubek mógł ukrywać lekarstwa na rany lub, wręcz przeciwnie, truciznę.

Pochwa mogła być również używana jako tuba do niezauważonego przekraczania jezior. Ale najbardziej zdumiewające było to, że umieszczając pochwę na czubku ostrza, ninja mogli używać go jako radaru w ciemności i poruszać się w ślimaczym tempie. Wreszcie, rękojeść (tsuka) była i ninja mogli ukryć w niej wiele przedmiotów.

Nowoczesne ninja dodają do pochwy dmuchawkę i strzałki, aby zwiększyć efekt ukrycia.

Ninjato kontra Katana

Istnieje kilka różnic między ninjato a kataną. Oprócz prostego ostrza tnącego ninjato, ta druga została zaprojektowana bardziej do dźgania i pchnięć.

Kolejną różnicą był szacunek, jakim ninjato cieszyło się w porównaniu z kataną. Dla ninja ninjato było postrzegane jako jedno z ich narzędzi. Nie ma grawerunku, jego rękojeść nie jest rzeźbiona i często jest kradziony na polu bitwy przez samych ninja.

Czy Ninjato jest legalne?

W Polsce zakup ninjato jest zarezerwowany dla osób pełnoletnich i jest dozwolony pod pewnymi warunkami.

Uważane za broń, musi być noszone w pochwie i futerale, aby nie można go było łatwo wyjąć. Musisz mieć przy sobie dowód tożsamości, gdy kupujesz ninjato i gdy podróżujesz z nim na przykład na konwencję.

Sprzedaż nieletnim jest surowo zabroniona, podobnie jak pokazywanie takiej broni w miejscach publicznych.