Katana Zoro

Uhonoruj Zoro, legendarnego szermierza z uniwersum One Piece, nabywając dokładną stalową replikę kultowej katany z anime.

W KatanaEmpire sprzedajemy wysokiej jakości reprodukcje mieczy Zoro z One Piece. Nasi kowale dokładają wszelkich starań, aby dostarczyć ci jak najbardziej realistyczne katany Zoro, w najdrobniejszych szczegółach.

Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Naturalnej wielkości repliki 5 najbardziej charakterystycznych mieczy Roronoa Zoro!

Nasze katany Zoro są wykute ze stali 1045 dla dodatkowej wytrzymałości. Możesz wybrać, czy chcesz je naostrzyć, czy nie! Ręcznie wykańczane, aby zagwarantować najwyższą jakość detali, rezultat jest wierny oryginałowi.

Niezależnie od tego, czy jesteś kolekcjonerem, czy zagorzałym fanem uniwersum One Piece, te manga katany będą idealne do dekoracji domu. Ale są one również funkcjonalne, tnąc z precyzją i ostrością po naostrzeniu. Nie wahaj się kupić wspaniałego stojaka na katanę, aby z dumą wyeksponować swoją katanę Zoro na wystawie o wyrafinowanym designie.

Dla młodszych fanów lub cosplayerów One Piece, oferujemy również szereg plastikowych lub drewnianych katan.

Katana Zoro One Piece

Si tout le monde connaît Roronoa Zoro comme étant le bras droit de Monkey D.Luffy, il est aussi réputé pour ses capacités dans le maniement des sabres. Car Zoro ne se contente pas d’utiliser un seul sabre, ni même deux, il combat avec trois katanas, un dans chaque main et le troisième entre ses dents.

Chociaż wszyscy znają Roronoa Zoro jako prawą rękę Monkey D.Luffy’ego, jest on również znany ze swoich umiejętności władania kataną. Zoro nie używa tylko jednej katany, ani nawet dwóch, walczy trzema, po jednej w każdej ręce i trzecią w zębach.

Podczas swojej przygody z załogą Słomianego Kapelusza, Zoro będzie posiadał różne katany, które zdobędzie na wiele różnych sposobów. Wszystkie te katany są dostępne na KatanaEmpire.

Historia katan Zoro

Roronoa Zoro jest jedynym szermierzem w One Piece, który włada trzema katanami jednocześnie, używając stworzonej przez siebie techniki zwanej Santôryû (Władca Podziemi). Przed posiadaniem katan o niesamowitej mocy, szermierz załogi Słomianego Kapelusza trzymał katany Johnny’ego i Yosaku, swoich dwóch towarzyszy, gdy był łowcą piratów, oraz miecz swojej przyjaciółki z dzieciństwa, Kuiny. Dwa z jego mieczy zostały złamane przez Mihawka podczas ich pierwszej konfrontacji, pozostawiając bliznę na piersi Zoro. Jedynym mieczem, który wytrzymał atak, był miecz jego przyjaciela, Wadô Ichimonji, i nigdy się z nim nie rozstał. Zoro używał później wielu innych mieczy, w tym Sandai Kitetsu, Yubashiri, Shusui i Enma. Oto historia każdego z mieczy Zoro w One Piece:

Wadô Ichimonji: Pierwsza katana Zoro

Ta katana, z białą rękojeścią i okrągłą rękojeścią, jest wyposażona w intensywnie czarne ostrze. Równie silna, co wytrzymała, jest najpotężniejszą kataną Zoro i nigdy nie opuści jego boku.

Wykuta przez Shimotsuji Kozaburo, tego samego kowala, który stworzył Enmę, Wadô Ichimonji jest jednym z 21 mieczy rangi oowazamono, inaczej zwanych Wielkimi Ostrzami.

Ta katana pierwotnie należała do Kuina, przyjaciółki Zoro z dzieciństwa. Po jej śmierci poprosił swojego mistrza Kôshiro o odzyskanie katany, a Kôshiro nie odmówił.

Kiedy myślisz o Roronoa Zoro, nie możesz przestać myśleć o jego technice trzymania trzeciej katany w ustach. Cóż, Wadô Ichimonji to mityczny miecz, który trzyma między zębami podczas walki.

Ta katana jest bardzo pożądana przez Tashigi, kapitana marynarki, której przełożonym jest Smoker, który również, według Zoro, bardzo przypomina jego zmarłą przyjaciółkę z dzieciństwa, Kuinę. Według Tashigi pirat nigdy nie powinien posiadać takiego miecza.

Sandai Kitetsu: przeklęta katana Zoro

Ta katana ma charakterystyczny wygląd, z rękojeścią w kształcie zaokrąglonego krzyża i ostrzem z motywem fali, wzorem, który pojawia się, gdy miecz jest wytwarzany.

Jest to jeden z 50 mieczy rangi ryouwazamono, znanych jako Ryo Wazamono.

Wykuty przez Tenguyamę Hitetsu, którego prawdziwe imię brzmiało Kozuki Sukiyaki, byłego szoguna Kraju Wa, ukrywającego się za fałszywą tożsamością i nową profesją.

To właśnie w Loguetown Zoro zdobył ten miecz, wraz ze swoim trzecim mieczem Yubashiri. Została mu ona podarowana przez handlarza bronią Ippon-Matsu, który docenił odwagę Zoro, ponieważ ostrze to jest jedną z trzech przeklętych szabli. Legenda głosi, że szable te powodują śmierć ich właściciela. Zoro zaryzykował wyrzucenie Sandai Kitetsu w powietrze i wyciągnął rękę, aby sprawdzić, czy ostrze przetnie mu ramię, ale na szczęście tak się nie stało. Ippon-Matsu nie miał wyboru i musiał oddać katanę Zoro.

Yubashiri: Zardzewiała katana Zoro

Ta katana o czarnym ostrzu ma rękojeść w kształcie kwadratowego krzyża. Jest podobna do szabli japońskiej armii cesarskiej, Gunto. Jej ostrze jest równie lekkie, co mocne, co zapewnia jej dużą szybkość.

Jest to jedno z 50 mieczy wysokiego kunsztu, Ryo Wazamono.

Zoro dostaje tę katanę za darmo w Loguetown, razem z przeklętą kataną Sandai Kitetsu. Używał go do swojej techniki trzech ostrzy, dopóki Shû, marine, który zjadł demoniczny owoc Sabi Sabi No Mi, nie zardzewiał, dotykając go w Enies Lobby.

Zostanie zastąpiony przez legendarnego Shusui pod koniec łuku Thriller Bark.

Katana Zoro Shusui

Jest to jedyna katana, która ma dwa różne wyglądy, ten w manga nie jest taki sam jak w anime. W manga katana Shusui ma czarne ostrze i biały wzór fali. W anime ostrze jest fioletowe lub czarne, a wzór fali jest czerwony. Rękojeść ma kształt ośmiopłatkowego kwiatu, a pochwa jest czarna z czerwonymi okręgami podzielonymi na trzy części.

Ta katana jest jedną z 21 Ô Wazamono, mieczy wyższego kunsztu, co czyni ją jedną z 33 najlepszych katan w One Piece. Jest uważany za skarb narodowy w Kraju Wa. Jej właścicielem był legendarny samuraj Ryuma, który został pochowany wraz ze swoją kataną, zanim zrabował ją Gecko Moria, posiadacz demonicznego owocu kontrolującego cienie.

Zoro otrzymuje tę katanę po pokonaniu zombie Ryumy, który powraca do życia po otrzymaniu cienia piosenkarki załogi Słomianego Kapelusza, Brook. Początkowo Zoro miał trudności z posługiwaniem się tą kataną, ale po treningu z Mihawkiem opanował jej moc. Przeciął nią łódź na pół, a nawet odparł nią cios Oza.

Shusui jest niezwykle pożądany i został odebrany Zoro kilka razy. Kinemon, przywódca Dziewięciu Czerwonych Pałaszy, chciał walczyć o niego z Zoro; krasnolud ukradł mu go; Zoro został oskarżony o morderstwo w Stolicy Kwiatów, aby sędzia mógł dostać miecz w swoje ręce; w końcu Gyukimaru, zmiennokształtny lis, ukradł mu go i przyniósł z powrotem do grobowca jego pierwszego właściciela, Ryumy.

W tym momencie Zoro otrzymał Enmę w zamian od córki Kozuki Oden, Kozuki Hiyori, która chciała, by Shusui pozostał przy grobie Ryumy.

Katana Zoro Enma

Czarne ostrze katany Enma z fioletowym motywem fali idealnie pasuje do fioletowej pochwy ozdobionej kwiatami i osłony w kształcie koniczyny.

Wykuta przez Shimotsuki Kozaburo, który wykuł również Wadô Ichimonji, katana ta jest jednym z 21 Ô Wazamono, jednych z najlepszych mieczy na świecie.

Została podarowana Zoro przez Kozuki Hiyori w zamian za Shusui, który właśnie został mu skradziony, aby zwrócić go do grobowca Ryumy.

Zoro twierdzi, że jest to miecz o ogromnej sile cięcia, ponieważ jest to jedyna broń, o której wiadomo, że zraniła Kaidou, kapitana Załogi Stu Bestii, gdy trzymał go ojciec Hiyori, Oden. Roronoa Zoro nawet przeciął nim klif, gdy próbował zaatakować drzewo.

To wyjątkowe ostrze żywi się Haki noszącego i uwalnia je w momencie ataku, zapewniając niesamowitą moc. Zoro był w stanie opanować Haki, czyniąc go jednym z niewielu szermierzy, którzy byli w stanie zrobić z nim, co tylko chcieli.

Jakie są obecnie 3 katany Zoro?

Wado Ichimonji, katana jego przyjaciela z dzieciństwa Kuiny, Enma, najpotężniejsza katana Odena, którą tnie Kaidou i Sandai Kitetsu, przeklęta katana, którą dostaje za darmo w Loguetown, rzucając nią w powietrze, by sprawdzić, czy przetnie mu ramię.

Jak nazywają się katany Zoro?

Lista 7 katan Zoro:

  • Wadô Ichimonji, odziedziczona po zmarłej przyjaciółce Kuinie, której obiecał zostać najlepszym szermierzem na świecie,
  • Katany Johnny i Yosaku: katany jego byłych pomocników polujących na piratów, zniszczone podczas pierwszej bitwy z Mihawkiem.
  • Sandai Kitetsu: przeklęty miecz zdobyty za darmo w Loguetown.
  • Yubashiri: zdobyty w Loguetown i zniszczony przez demoniczny owoc rdzy.
  • Shusui, miecz Ryuma, skarb kraju Wa, później wymieniony na Emna
  • Enma, miecz Odena użyty do zranienia Kaido, najsilniejszego stworzenia na świecie.

Jaka jest najsilniejsza katana Zoro?

Najlepszą kataną Zoro jest prawdopodobnie Wado Ichimonji, którą trzyma w ustach, która jest niezwykle potężna, wytrzymała i bardzo ostra. Ale jeśli chodzi o samą moc, Enma i jej zdolność do zasysania i uwalniania haki Zoro sprawiają, że jest to jeszcze bardziej niszczycielska broń.