Japońskie Tanto

Wśród wszystkich japońskich mieczy jest jeden, który wyróżnia się swoim rozmiarem: tanto. Ten mały japoński miecz jest wykonany ze stali T10 i jest bardzo wytrzymały i łatwy w obsłudze. Zobacz nasz wybór ostrych i tępych japońskich mieczy tanto i dodaj je do swojej kolekcji.

Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wszystko, co musisz wiedzieć o tradycyjnym Japońskim Tanto

Tanto to mały japoński miecz mierzący nie więcej niż 30 cm. Jego jednosieczne ostrze może być lekko zakrzywione lub proste, w zależności od modelu. Podobnie jak samurajska katana, jest noszony głównie przez tych wojowników, ale także przez ich żony.

Rozmiar i lekkość starożytnego japońskiego tanto sprawiały, że była to potężna broń, którą najczęściej umieszczano pod obi (pasem kimono) lub pod kimonem dla większej dyskrecji.

Używano go w ograniczonych przestrzeniach i najczęściej noszono na co dzień, aby zabezpieczyć się na każdą ewentualność. Jednak jego najbardziej znanym zastosowaniem było Seppuku, lepiej znane na Zachodzie jako Hara-Kiri. Ten śmiertelny rytuał był zarezerwowany dla samurajów lub arystokracji feudalnej Japonii.

Różne rodzaje Japońskich Tanto

Istnieje kilka rodzajów tradycyjnych japońskich tanto, o różnych kształtach i zastosowaniach. W KatanaEmpire oferujemy katalog różnych typów małych japońskich mieczy.

Hira-Zukuri Tanto

Szczególną cechą hira-zukuri tanto jest to, że ma płaskie ostrze, które może być proste lub zakrzywione. Jest ono inspirowane kształtem tachi, przodka katany.

Kaiken Tanto

Kaiken to mniejsze niż przeciętne, ręcznie robione japońskie tanto. Zapewnia to większą dyskrecję.

Yoroi Toshi Tanto

Ponieważ waży więcej niż standardowe tanto i ma grubsze ostrze, yoroi toshi jest bronią przebijającą, idealną do pchnięć.

Kiriha-Zukuri Tanto

Kiriha-zukuri tanto również ma płaskie lub trójkątne ostrze, ale częściej jest ono zakrzywione. Ostrze ma krawędź ułatwiającą cięcie.