🚚 Darmowa dostawa

Nasza historia

Witamy w KatanaEmpire, kulminacji pasji, która dojrzewała przez lata, napędzana przez Erica, założyciela naszego sklepu.

Wszystko zaczęło się w 2012 roku, kiedy Eric po raz pierwszy postawił stopę na japońskiej ziemi podczas podróży służbowej. W tamtym czasie Azja była dla niego niezbadanym terytorium, ale Japonia miała stać się czymś więcej niż tylko celem podróży służbowej. Zafascynowany bogatą i odrębną kulturą, Eric zanurzył się w japoński świat.

Jego miłość do Japonii rosła z każdą wizytą. Odkrywając Studios Ghibli, pochłaniając mangę i zatracając się w spokojnych japońskich ogrodach, Eric zanurzył się w magii tego kraju. Jednak to podczas jego drugiej podróży, wiosną 2015 roku, zapadła kluczowa decyzja.

Wpatrując się w kwitnące wiśnie, Eric zdał sobie sprawę, że jego serce bije w rytmie Japonii. Otworzyła się przed nim możliwość pracy, ale było to coś więcej niż tylko szansa na karierę. Było to wezwanie do nowego życia, przesiąkniętego japońskim duchem.

Eric podjął odważną decyzję o pozostaniu w Japonii. Przez siedem lat całkowicie zanurzył się w tamtejszej kulturze, poznając tradycje, zaprzyjaźniając się z mieszkańcami i karmiąc się esencją krainy wschodzącego słońca. Ale jego historia na tym się nie kończy.

W 2022 roku Eric podjął jeszcze odważniejszą decyzję. Kierując się swoją pasją i chcąc podzielić się swoją miłością do japońskiej kultury ze światem, postanowił rzucić pracę, aby dać początek KatanaEmpire.

KatanaEmpire to nie tylko sklep z katanami, to podróż przez historię i dumę Japonii. Każda katana, którą tu znajdziesz, opowiada historię, niesie dziedzictwo samurajów i ucieleśnia piękno japońskiego rzemiosła.

Z dumą prezentujemy naszą starannie wyselekcjonowaną kolekcję katan, niemych świadków minionej epoki, ale zawsze obecnych, aby przypominać nam o wielkości przeszłości. Przejrzyj naszą stronę i daj się przenieść do czarującego świata Japonii, dzięki ostrym ostrzom i wykwintnym wzorom naszych katan.

KatanaEmpire to coś więcej niż tylko firma, to wyraz głębokiej pasji, miłości do Japonii, która wykracza poza granice. Dołącz do nas w tej podróży i niech każde ostrze przypomina ci o bogatej historii i niezłomnym duchu krainy wschodzącego słońca.

Niskie ceny przez cały rok

Części wysokiej jakości w niskich cenach

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa na terenie Polski i Europy!

100% bezpieczna płatność

Kartą kredytową, Paypal, Apple Pay lub Google Pay

Obsługa klienta

Pomoc przez 6 dni w tygodniu
Odpowiedź w ciągu 24 godzin